Kaip atrasti savo kelią?

Žmogaus gyvenimas sutvarkytas taip, kad įgautų spiralės formą, kuri yra tiesės ir apskritimo junginys. Tai pagrindinė matricos, į kurią esame patalpinti forma. Viskas sukasi ratu, tačiau, kad nesugrįžtų į tą pačią vietą ir nepanirtų į stagnaciją, įvedamas ir judėjimas į priekį. Kiekvieną kartą sugrįžtame į tą pačią vietą, tačiau turime būti aukštesniame lygyje, jeigu atliekame savo darbus. Taip pavaizduotą gyvenimą galima skirstyti į etapus ir tiesėje, ir apskritime. Kokie jie yra, turėtų žinoti visi. Šį kartą atkreipsiu dėmesį į tai, kas kartojasi, į kokias dalis padalintas kasdienis ciklas. Tai be abejo irgi žino visi, tačiau galima patyrinėti šiek tiek atidžiau.

Šiame paros rate turime 24 valandas, kurios labai patogiai dalinasi į tris dalis po 8 valandas. Turime aštuonias valandas miegui, aštuonias – darbui ir aštuonias laisvalaikiui. Yra įmanomi įvairūs išplėsti variantai, bet čia į juos nesigilinsiu. Šią schemą naudinga paanalizuoti energijos ir pinigų požiūrių, kurie labai reikšmingi faktoriai paprastų žmonių gyvenimuose, kurie neatitrūkę nuo primityvios buitinės realybės. Tai nėra tvarka, kuri turi būti propaguojama, bet norint iš jos išsivaduoti, pirmiausiai reikia suvokti jos esmę, tai kaip veikia kalėjimas ir matrica. Schemoje viskas atrodytų taip:

gyvenimas

Pirmas segmentas yra miegas, kuris labai svarbus, nes miegant atsistato jėgos, pasikraunama energija. Taip pat, ši vieta svarbi todėl, kad čia galimas bendravimas su kitu pasauliu, kuris įprastai būna nepasiekiamas. Iš šio segmento energija keliauja į antrą vietą, kuri yra būtinas darbas, kuris išsiurbia energiją, bet mainais duoda pajamas, reikalingas gyvenimo susikūrimui. Nes dėsnis toks – nieko nedirbsi, nieko neturėsi, nebent būtum vergų išnaudotojas. Tačiau toks kelias tik žmonėms, kurie stokoja sąžinės ir galvoja tik apie save, gyvenimą kitų sąskaita. Trečias segmentas yra laisvalaikis, kurį iš principo žmogus turi pasiimti sau asmeniškai, savęs ugdymui, jeigu siekia aukštesnių tikslų, arba jėgų ir energijos atstatymui, jeigu yra vergiškos prigimties, sutinkantis būti energijos baterija. Matome, kad iš esmės, darbas, pradedantis pinigų kelią, reikalingas finansuoti laisvalaikiui, arba kitaip laisvalaikis yra uždirbtų pinigų siurbykla.

Toks yra vartojimo ratas vartotojų visuomenėje, žmogus uždirba ir viską išleidžia pigioms, menkavertėms pramogoms. Tai ekonomikos šerdis, darbininkui pajamos duodamos tam, kad tas pajamas paskui, nusigriebus grietinėlę, būtų galima pasiimti atgal, vadinasi išlaikyti savo verslą, organizuoti gamybinį arba darbo procesą. Ką pasigaminame, tai suvartojame. Gamindami uždirbame tik tam, kad save finansuotume leisdami pinigus prekių ir paslaugų vartojime. Žemiausio lygio visuomenėje užsukamas toks vartojimo ratas, kuris išlaiko pats save, ir išlaiko tuos, kurie nusiurbinėja iš šio rato pajamas sau per mokesčius. Kadangi iš mūsų paimama daug, tai gauname mainais už energiją grašius, kurių užtenka tik menkavertėms pramogoms ir vartojimo prekėms. Dažniausiai vos suduriamas galas su galu, bet yra ir tokių, kurie kitų sąskaita įsuka ir labai galingą vartojimo ratą sau asmeniškai. Tie gali mėgautis gyvenimu, ypač jeigu gali iš viso atsisakyti darbo, perleisdami už atlyginimą jį kitiems. Paprasčiausia laisvalaikio forma, namie TV šou su buteliu alaus rankoje ir čipsais. Taip pailsima nuo konvejerio ir roboto funkcijų fabrike. Prasmės nėra miegant, nėra dirbant, ir neatsiranda ilsintis bei pasikraunant primityvia energijos ir teigiamų emocijų doze.

Kaip į tokį gyvenimą įnešti ką nors aukštesnio, kokią nors didesnę prasmę? Kaip padaryti visus ciklo segmentus aukštesnės prasmės, tobulėjimo ir augimo vieta? Žmogų, dirbantį jam patinkantį darbą, kuris iš tikro vertingas ir prasmingas, galima vadinti laimingu. Dažniausiai taip nebūna arba prasmė iliuzinė. Kitiems darbas tėra priemonė finansuoti savo laisvalaikį, susikuriant gyvenimo prasmę jame. Daug kam tai šeima, vaikai, kiti atranda augimo potencialą savyje ir nori siekti aukštumų būtent čia. Taip neretai irgi tampama resursu kažkieno verslams. Mes gauname naudą, prafinansuojame kitų žmonių projektus.

Tokia yra šio gyvenimo matrica, kurioje esame įkalinti visi, ir kurioje bandome susikurti šviesesnį gyvenimą, atrasti aukštesnę prasmę. Bet dauguma tik piktinasi tuo, kad mažai leidžia uždirbti, nerodo mėgstamos TV laidos, ar dingo interneto ryšys. Norint gausiai vartoti, gauti iliuzijų narkotiko pakankamą dozę, neužtenka pinigų, todėl esame irzlūs ir nelaimingi. Pasiūla tokia fantastinė, tačiau viskas nepasiekiama, viską iš po nosies pasiima apsukresni. Tokį suvokimą skatina šią matricą melžianti sistema, kurią domina tik pelnas, o mainais siūlo iliuzinę laimę, kad vergai nemaištautų. Iš to išsiveržti įmanoma tik suteikiant aukštesnę prasmę visose trijose vietose. Žmogaus gyvenimo paskirtis tikrai nėra būti siurbiama energijos baterija. Žmogus, nesugebantis susikurti nieko aukštesnio, pralaimi savo gyvenimą.

Tačiau tam reikia išsivaduoti iš visų ideologinių kalėjimų, iš oficialios žiniasklaidos melo pasaulio, atsisakyti tarnauti. Išsivadavimas iš matricos įmanomas tik per asmeninę laisvę, tiek išorinę, tiek vidinę. Kokios tos konkrečios prasmės formos čia nevardinsiu, nes tai turi susirasti kiekvienas pats. Nėra vieno kelio ir prasmės, laisvė negali būti primesta iš išorės. Pradžiai, dar tik bundančiam žmogui kitais metais noriu palinkėti daugiau prasmingo darbo ir didesnio biudžeto, kuris turėtų būti protingai investuojamas į savišvietą ir savęs ugdymą, atsisakant pigaus, cukrinio, kultūrinio narkotiko, kuris padaro beverčio niekalo vartojimo vergu ir žmogui nieko neduoda, tik pavagia sunkiai uždirbtus pinigus. Privaloma atsisukti į save ir pradėti nuo apsivalymo, tikro savęs atradimo. Tai ne taip paprasta, nes save pamatyti trukdo instaliuotos masinio švietimo programos, reklama, žiniasklaidos propaganda.

Naujais 2021 metais dar neatradusiems savęs linkiu bundančios sąmonės. Tiems, kas jau atrado savo kelią, linkiu drąsiai eiti pirmyn, darytis vis tobulesniais su kiekviena diena. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s