Naujoji turtinė aristokratija

Pagrindinis žmogaus sąlyčio su tikrove būdas yra tiesioginė patirtis, tačiau toks principas labiau tinkamas pradinėms studijavimo pakopoms. Su amžiumi žmogui pažengus ir praėjus pradinius mokymosi etapus, vertinamas jo drakono akies supratimo lygis pagal tai, kokie jo gebėjimai tikrame gyvenime. Kokia konkreti sritis renkamasi, priklauso nuo gyvenimo kelio scenarijaus, kuris kuriamas toks, koks geriausiai atitinka žmogaus galimybes. Šiame skyrelyje įvertinsiu tris drakono akies lygius, kurie aprašo transhumanistinę, filosofinę ir religinę sievą. Tie keturi lygiai yra laukinis, vartotojas, technikas / hakeris ir inžinierius. Nuo drakono akies lygio priklauso socialinė, ekonominė ir politinė hierarchija, kur žemutinė kategorija yra eiliniai žmonės, o viršutinės – specialistai ir lyderiai. Norint būti techniku arba lyderiu, vartotojo žinių lygis nepakankamas ir reikia lavintis tol, kol bus pasiektas tikras, išvystytas drakono akies sugebėjimas. Filognozijos pradinė mokykla skirta pakloti pamatus bet kokio tipo sąmonės kokybės auginimui, sukuriančiam gnostinę akį, reikalingą gilesniam esmės supratimui. Drakono akies lygius įvertinę skaičiais, nuo ketvirto iki pirmo, turime tokias pagrindinių sričių sievos formules:

A. Transhumanizmo drakono akis.

u (MS1 – DA (laukinis, vartotojas, hakeris, inžinierius) – T – DS999)

Baltojo drakono civilizacijos mokslo sukurtos technologijos, vadovaujantis transhumanizmo ideologija, vis labiau skverbiasi į įvairias gyvenimo sritis, kuriose jos bus neatsiejamos nuo technikos, reikalingos gyvenimui ir sąveikai tarp žmonių ir organizacijų. Dėl šios priežasties tampa svarbus technikos išmanymas, kuris turi keturis lygius. Laukinė sąmonė, kuri iš tikro turi nulinę drakono akį, šiuolaikinėje visuomenėje jau neturi galimybių išgyventi, ir reikalingas bent minimalus, vartotojo žinių lygis. Kiti lygiai atidaro duris į profesiją ir darbo galimybes, kuriose aukščiausias lygis yra kūrėjo, mokslininko ir inžinieriaus prasme. Todėl žinios daromos kuo labiau prieinamos, siūlomos mokymosi programos, reikalingos proto suformavimui naujos, dirbtinės tikrovės pagrindu. Filognozijos tikslas, per „Filognozijos pradmenų“ vadovėlių ciklą, sukurti inžinieriaus / kūrėjo lygio drakono akį, kurią būtų galima pritaikyti įvairioms „silpnosioms“ ir „stipriosioms“ sritims. Filognozija apmąsto visų mokslų ištakas, padeda pamatus jų esmės supratimui naudojant mažosios ir didžiosios sievos modelius.

B. Filosofijos drakono akis.

u (MS1 – DA (laukinis, vartotojas, hakeris, inžinierius) – Knyga / Tikrovė – DS999)

Pagrindinis filosofinių žinių perteikimo būdas yra knygos, kurios skaitomos, studijuojamos, analizuojamos, susipažįstant su rašančiojo tikrovės tyrinėjimo rezultatais, kurie apibendrinami filosofinėse teorijose, aiškinančiose paviršinę ir gelminę tikrovę. Paprastas vartotojas dažniausiai tik skaito, ypač supaprastintos versijos santraukas, tokias kaip populiariojoje kūryboje, ezoterikoje, saviugdos vadovėliuose ir pan. Jeigu supratimo lygis žemas, neturima žinių, esmė nesuvokiama ir ieškoma tik išorinių efektų. Norint sugebėti padaryti tikrą analizę, reikia turėti techninių žinių, būti teksto hakeriu, sugebančiu pamatyti jos pilną vidinį ir išorinį vaizdą, tai yra, ką žodžiai slepia mąstyme ir tikrovėje. Aukščiausias lygis yra inžinieriaus / kūrėjo, kuris pats sugeba kurti knygas, išradinėti naujus metodus, formuoti psichovektorius savo tikslų siekimui, žmonių organizavimui. Gali kilti klausimas, kam mūsų laikais, mokslo ir transhumanizmo eroje, filosofija reikalinga? Daug kur tai jau buvo paaiškinta, bet galima pakartoti dar kartą: filosofija yra silpnosios civilizacijos, kuri reiškiasi kultūros formomis, pamatas, kuris suformuluoja pasaulėžiūros svarbiausias idėjas ir koncepcijas, reikalinga egzistencijos arba gyvenimo įprasminimui ir apibrėžimui.

C. Religinė drakono akis.

u (MS1 – Tikėjimas (laukinis, vartotojas, hakeris, inžinierius) – K (Biblija, Bažnyčia, pasaulis) – DS999)

Religinė drakono akis suformuota kaip tikėjimas, nukreiptas į tris galimus jo objektus: Bibliją, kaip dievo apreiškimą ir dievo žodį; Bažnyčią, kaip pastatą, kuriame simboliniu būdu užšifruoti tikėjimo simboliai ir vyksta garbinimo apeigos bei ceremonijos; ir pasaulį, kuris laikomas dievo kūriniu, per kurį reiškiasi antgamtinės, tikėjimui svarbios jėgos – apvaizda, stebuklai ir pan. Dauguma tikinčiųjų tenkinasi paprastu biblijinės bazinės istorijos žinojimu, laikosi krikščioniškos moralės, sugeba dalyvauti bažnyčios apeigose ir nepakyla aukščiau vartotojų lygio. Jeigu žmogus ateistas, neturėjęs sąlyčio su krikščionybe, jis nežino nieko, yra laukinio sąmonėje. Transhumanizmo eroje, įsiviešpatavus mokslui, Biblijos mokymą bandomą ištrinti iš sąmonės, laikant, kad jis neatitinka šiuolaikinių žinių reikalavimų ir netinkamas kaip gyvenimo vadovėlis. Tačiau daug bendruomenių, kurios vis dar naudoja krikščionišką metafizikos formą, kuri įeina į juodojo drakono civilizacijos variantų kategoriją, nes joje nesiekiama keisti tikrovės ir prigimties, laiko, kad yra dievo nustatyta tvarka, į kurią kištis turėtų būti draudžiama. Kūrėjo lygio drakono akis turi sugebėti rašyti teologinius / metafizinius veikalus, aiškinti Jėzaus iš Nazareto gyvenimo istoriją gnostikų judėjimo kontekste su tikra, nesuprimityvinta pasaulio sandaros teorija, o tai reikalinga bažnyčios organizacijos lyderiams.

Technologinis transhumanizmas, filosofija ir religija kovoja dėl žmonių sąmonių, siūlydami įvairaus lygio žinojimo sistemas, kurios turėtų padėti gyvenime, kurtų sąmonės aukštą kokybę. Taip pat, šių sričių specialistai konkuruoja dėl išteklių, kuriuos investuoja į savo srities plėtojimą ir nuo to, kiek sugeba uždirbti, priklauso ar ideologijos laukia graži, ar sunki ateitis. Pavyzdžiui, transhumanistinės technologijos kuria globalines rinkas, kuriose lėšos surenkamos iš visų planetos gyventojų, taip sukuriant megakorporacijoms trilijonines pajamas. Tai reiškia, kad kuo išradimai plačiau paskleisti, kuo jie populiaresni ir paklausesni, tuo į juos galima investuoti daugiau pinigų dar didesniam išvystymui arba į avangardinius mokslo projektus. Taip elgiasi Elon Musk, Jeff Bezos korporacijos, kurios iš savo verslų uždirbtus milijardus investuoja į įvairias kosminės pramonės, dirbtinio intelekto, psichotronikos, robotikos sritis, kurias finansuoja visų mūsų vartojimas. Tai reiškia, kad kuo daugiau žmonės investuoja į baltojo drakono civilizacijos plėtrą, tuo mažiau lieka toms formoms, kurios palaiko juodojo drakono civilizacijos kultūrines formas, kaip filosofija, religija, menas ir t.t. Taip pat, šios sritys integruojasi su technologijomis, tampa neatsiejamos nuo transhumanizmo, kuriam priverčiamos tarnauti ir pripažinti pirmenybę.

Tai rodo neišvengiamą hierarchijų apsivertimą planetos ekonomikoje, kur baltojo drakono civilizacijos technologijų korporacijos taps turtiniu viršutiniu ešelonu, nuo kurio priklausys visas gyvenimas valstybėje, ekonomikoje visuomenėje, o tai perdalins socialiniuose segmentuose biudžetus ir resursų paskirstymą, mokslo sektorių vis labiau turtinant, o kultūros – skurdinant. Ypač bus sunku tradicinėms kultūros formos, kurios taps nekonkurencingos, ir iš komercinių turės būti paverstos finansuojamomis iš valstybinio biudžeto. Formulė jau buvo viešinta, bet galima perinterpretavus paanalizuoti dar karta, kokiomis proporcijomis žmonija pasidalins turtus, juodojo ir baltojo drakono civilizacijose:

Juodasis drakonas (40 proc.) (15 proc.) – (75 proc.) (60 proc.) Baltasis drakonas

Kitaip sakant, keturiasdešimt juodojo drakono civilizacijos organizacijų valdys 15 proc. turtą, ir šešiasdešimt procentų baltojo drakono civilizacijos organizacijų valdys 75 proc. turto. Tai reiškia, kad silpnoji civilizacijos forma darysis vis skurdesnė, nekonkurencinga, turės būti finansuojama fondų ir biudžetų pinigais; o stiprioji civilizacijos forma bus varomoji ekonomikos jėga, kuri sugebės užsidirbinėti laisvu konkuravimu, siūlant vis labiau išvystytas technologijas, kurios transhumanizuos gyvenimą pilnu transhmanizavimu. Tai, žinoma, kainuos, visi už technologijų paslaugas turėsime mokėti ir finansuosime mokslą vis didesniam jo vystymuisi. Tai reiškia, kad planetoje formuojasi naujoji oligarchinė technologijų aristokratija, kur visi lyderiai bus suformuoti transhumanizmo ideologijos ir turės biudžetus vykdyti savo vizionierišką veiklą avangardinėse mokslo ir technologijų srityse, kur darysis vis galingesni, o gyventojai taps priklausomais nuo jų valios. Galutinis šio proceso etapas yra posthumanizmas, kuris bus įvestas tada, kai bus sukurtas super DI, kuris taps tikru žmogaus šeimininku, tvarkančiu visas gyvenimo sritis, o žmogaus protas taps antrarūšiu ir nekonkurencingu. Su tuo susijęs dirbtinės sąmonės projektas, žmogaus kiborgizacija, genų inžinerija, sintetinės gyvybės kūrimas, kurie per ateinantį šimtmetį negrįžtamai pakeis visuomenės politinę sanklodą. Norėdami, kad išliktų demokratijos ir žmogaus laisvės idėjos, turime kovoti jau dabar, tik taip savo vaikams sukursime pasaulį, kuriame įmanoma gyventi tikro žmogaus gyvenimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s